Facebook YouTube
PFS »  Soutěže »  Kluby »  Policejní sportovní klub Olymp Praha o.s.

Policejní sportovní klub Olymp Praha o.s.

sídlo klubu: Za Císařským mlýnem 1063
Praha 7
17006
telefony: 777 162 621
faxy: 233 326 293
e-mail: 7hxzZ94WHlrJ4Zc4Ys
Z8IsUWf778AjGKj7aknxO1p
web: www.pskolymp.cz
sekretář klubu: Lechner Roman
777 162 921
kontakt na sekretáře: Zeyerova Alej  22
Praha 6
16200
Další informace Hrané soutěže
» Rozpis zápasů
» Muži
» A4A – II. třída – skupina A
» A5A – III. třída – skupina A

Informace o klubu

Historie oddílu:

PSK Olymp Praha - fotbalový oddíl, byl založen před více než čtyřiceti lety s cílem posilovat a rozvíjet fyzickou zdatnost vojáků a policistů v rámci dalších sportovních oddílů pod jednotným názvem Rudá Hvězda Praha. Tomu odpovídalo i tehdejší složení realizačního týmu i sportovců, které bylo tvořeno výhradně příslušníky ozbrojených sborů. V té době se oddíl kopané RH Praha dostal až do celonárodních soutěží, což je i z pohledu novodobé historie oddílu zatím nejvyšší soutěž, která se na stadiónu Na Markétě hrála. Sídliště Petřiny bylo kvalitním dodavatelem mladých talentů a RH Praha tehdy disponovala až šesti mládežnickými týmy a jedním týmem žen. Postupně se oddíl začal měnit ve prospěch civilních sportovců posílených o vojáky základní služby, kteří však neměli výrazný zájem hájit barvy cizího oddílu. Došlo proto k postupnému ústupu ze slávy až do II. třídy pražských soutěží.

Porevoluční léta přinesla nejen změnu názvu klubu na PSK Olymp Praha, ale i nové funkcionářské složení výboru oddílu. Devadesátá léta a tím i novodobá historie oddílu je spojena především s trenérem panem Milanem Skolilem, který věnoval týmu svůj veškerý volný čas, doplnil děravou členskou základnu a dal tak vzniknout novému, omlazenému a čistě civilnímu týmu. Pod vedením trenéra Skolila se tým zkonsolidoval a zahájil cestu vzhůru a postoupil z druhé třídy do I.A třídy Pražského fotbalového svazu.

 Spojení s fotbalovým oddílem Tatranu Střešovice:

Mezi sezónami 2009-10 a 2010-11 vedení našich dvou oddílu dojednalo scénář spolupráce, který vedl k úplnému sloučení našich klubů o rok později. Sezóna 2010-11 byla pojata jako zkušební, kdy hráči Tatranu Střešovice přišli na hromadné hostování. Příliv nových hráčů umožnil obnovit činnost B-týmu a celoroční tréninkovou činnost pod vedením Přemysla Chroboka. Společné úsilí bylo korunováno úspěchem, neboť A-tým zvítězil ve skupině A pražské III. třídy a v závěru sezóny jsme tak oslavili návrat Olympu do II. třídy.

O klubu:

Oddíl kopané je členem klubu PSK Olymp Praha, o.s. spolu s extraligovými týmy volejbalu žen, ploché dráhy, tenisu, atletiky, zápasu, střelby, stolního tenisu, gymnastiky, vzpírání, plavání a dalších sportů, ze kterých dodávají oddíly své sportovce do reprezentace ČR. V současnosti hrají obě družstva své zápasy na travnatém hřišti plochodrážního stadiónu v Praze 6 Na Markétě.

Úspěchy:

Nejvýznamnějším úspěchem oddílu kopané v novodobé historii je vítězství ve finále Poháru Pražského fotbalového svazu v roce 1996 nad tehdy již divizní DROPOU Střížkov a následně účast v předkole Českého poháru ČMFS.

Oddílové barvy:

modrá a bílá

Současné vedení oddílu:

Předseda: Petr Šobr
Sekretář: Roman Lechner
Trenér: Přemysl CHrobok

Soutěže

Soutěže