Facebook YouTube
PFS »  Soutěže »  Kluby »  FC TEMPO PRAHA, o.s.

FC TEMPO PRAHA, o.s.

Číslo FAČR: 1040011
IČO: 00536288
sídlo klubu: Ve Lhotce 1045/3
Praha 4
14200
telefony: 606 855 136
faxy:
e-mail: 4gsyQOQ.Ymrw6~29g
7boy8Wagb9ruQOQ.Ymrw6~29g
web: www.fctempo.cz
sekretář klubu: Koubek Libor
737 207 449
kontakt na sekretáře: Roklinka 712
Psáry - Dolní Jirčany
25244
Další informace Hrané soutěže
» Rozpis zápasů
» Muži
» A1A – Pražská teplárenská – přebor mužů
» A3B – I.B třída – skupina B

» Starší dorost
» C1A – Pražský Přebor

» Mladší dorost
» D1A – Extrafotbal.cz – přebor mladšího dorostu

» Starší přípravka
» G3A – 2004 SPŘ (2HP)
» G3B – 2005 SPŘ (2HP)
» G3I – 87 SPŘ (2HP)

» Mladší přípravka
» H3A – 2006 MPŘ (2HP)
» H3B – 2007 MPŘ (2HP)
» H3G – 95 MPŘ (1HP)

Informace o klubu

V roce 1928 se skupince fotbalových nadšenců ze Lhotky, v té době čerstvě připojené k hlavnímu městu, po velkém úsilí podařilo zaregistrovat svůj fotbalový klub S.K. Lhotka.

"Tradice našeho klubu spočívá na ryze čestném a upřímném přátelství lidí, na jejichž kamarádství a lásce ke sportu byl klub založen," tak vzpomíná na události v roce 1928 "Kosmas" lhoteckého fotbalu, pan Oldřich Kapitán, ve svých zápiscích. Sepsal je, neboť "každý sportovní klub, ať již se v budoucnu dočká jakékoliv slávy, má nebo měl svoji tradici."

I s odstupem desítek let jeho slova platí. FC Tempo Praha je skromný klub, přesto si jeho historie zaslouží vzpomínku. Stejně tak jako ti, díky nimž fotbalový klub z časů velkostatkáře Schuberta přežil do dnešní doby.

Vždyť kolik jiných klubů, proti nimž lhotečtí fotbalisté v minulosti nastupovali, dnes najdeme již jen v historických ročenkách, kolik pražských celků zaniklo v dávných dobách a kolik nepřežilo společenské změny na konci minulého století.

Dnes je na nás, abychom dostáli odkazu zmiňovaného panem Kapitánem a snažili se, aby na Lhotce fotbal zůstal napořád především krásnou a podmaňující hrou, která přes smutek z občasných porážek přináší především radost.

Usilujme o fotbal v jeho nejčistší podobě, který se hraje fér a rozhoduje jen na hřišti, usilujme o klub, který je místem nejen sportovního vyžití, ale také setkání s přáteli. A hlavně místem, kde se budeme cítit dobře.

Areál
Tvoří jej dvě travnatá hřiště a menší hřiště s umělou trávou. Pro nejmenší děti byl za podpory Městské časti Praha 4 u hřiště s umělou trávou vybudován dětský koutek. Jak potvrzuje i vyprávění o prvních letech existence našeho klubu, bylo jeho fungování od samého počátku bytostně spojeno s restaurací. Tu v našem areálu najdete i nyní, hospůdka U Krychle zve k příjemnému posezení. V roce 2010 pak byl dokončen projekt nových šaten, včetně klubovny a dalšího zázemí.

Sportovní areál dnes k pravidelné přípravě využívají čtyři stovky malých i velkých Tempáků. Začněme od těch nejmenších...

Fotbalová školka
Sportovní příprava dětí předškolního věku je tempáckou specialitou. Funguje již od roku 2005 a nemalou měrou přispěla k rychlému návratu přípravek Tempa mezi nejlepší pražské týmy. Děti od čtyř do šesti let se na malém tréninkovém hřišti dvakrát týdně učí kamarádit s fotbalovým míčem, aby mohly, až trochu povyrostou, nastoupit k prvním zápasům.

Přípravka
V roce 2001 bylo na Tempu v této kategorii dohromady všehovšudy deset dětí. Tak hluboko klub od zlatých devadesátých let klesl. A dnes se snaží o návrat. Více než stovka malých fotbalistů je rozdělena do pěti týmů. Nejmladší se zúčastňují turnajů, v kategorii mladších i starších přípravek se Tempo řadí k výkonnostně i početně nejsilnějším týmům Prahy a působí od roku 2011 v nejvyšších pražských soutěžích ve všech věkových kategoriích.

Žáci
Od sezony 2013/14 se všechny čtyři týmy účastní nejvyšší celostátní soutěže - Žákovské ligy. Klubu byl přidělen statut Sportovních tříd mládeže MŠMT.

Dorost
Dorostenecké týmy se v roce 2010 vrátily mezi pražskou elitu, kde se postupně zabydlely a vychovávají fotbalisty pro A tým.

Muži
Muži A se pohybují na rozmezí přeboru a I.A třídy. Muži B stabilně působí v I.B třídě.

Ovšem nenechte se zmást, FC Tempo Praha, to nejsou pouze tréninky a zápasy malých či větších Tempáků. V klubovém kalendáři byste naši hned několik akcí určených pro širokou veřejnost i pro hráče jiných klubů.

Soutěžní dny FC Tempo Praha
Nouze naučila Dalibora hře na housle a fotbalisty Tempa pořádat akce pro děti z širokého okolí. Když bylo na počátku nového století na Tempu tak málo malých fotbalistů, že se na velikém škvárovém hřišti a v prázdných šatnách skoro báli, začal klub s pořádáním náborových akcí. Tak vznikla tradice sportovních dnů určených dětem bez ohledu na to, zda jsou či nejsou registrovány v některém fotbalovém klubu. Konají se pravidelně třikrát do roka pod názvy "Tempo v tempu", "Dětský sportovní den" a "Fotbalová abeceda".

Turnaje
Každý rok pořádá FC Tempo Praha velký turnaj starších a mladších přípravek. Tempo Cup se koná vždy poslední červnový víkend a účastní se jej přední týmy z celé republiky. V průběhu zimní přestávky pak lhotecký klub pořádá na třicet menších turnajů, zčásti na hřišti s umělou trávou a z části v modřanské hale.

Čarodějnice, Mikuláš a Ples 
Fotbalisté Tempa se ovšem umí bavit také jinak. Příležitostí je ostatně během roku spousta a příjemná hospůdka na Tempu k tomu přímo vybízí. Ale jsou i jiná místa. Volné prostranství vedle tréninkového hřiště je například dějištěm tradičního pálení čarodějnic a v prosinci se příznivci a fanynky Tempa scházejí v Kulturním centru Novodvorská na Tempáckém plese. Jeho součástí je, vedle četných tanečních kreací, také vyhlášení nejlepších hráčů jednotivých týmů. Nejmenší hráči naopak bývají tradičně oceněni při Mikulášské besídce. Pevné místo v kalendáři si již našeI Tempoden - setkání všech fotbalistů bez ohledu na věk v turnaji týmů rozdělených dle ročního období narození.

 

FC Tempo Praha, o.s.

Rok založení: 1928
Klubové barvy: červená, žlutá a bílá
Názvy klubu:
S.K. Lhotka (1928 - 1930),
Olympia Praha XV (1930 - 1932),
S.K. Lhotka (1932 -1934),
A.F.K. Zátiší (1934 - 1948),
Sokol Lhotka (1948 - 1978),
TJ Tempo Praha (1978 - 1990),
FC Tempo Praha (1990 - )

Největší úspěchy:
Muži - 4. místo v Pražském přeboru (2005/06)
Muži - vítěz Poháru PFS (2012/13)
Účast v celostátní žákovské lize (1991 - 1996), (2013/14)
 

Soutěže

Soutěže